Haber

4 Kaçak Göçmen İpsala Sınır Kapısında Hayatını Kaybetti

Edirne’den Yunanistan’a açılan İpsala Sınır Kapısı’nda UMAT İpsala İbrahim Girgin TIR Parkı’nda kaçak göçmen bir kamyonun römorkuna çarparak 4 kişi hayatını kaybetti. Göçmenlerin aşırı sıcak ve havasızlık sonucu öldükleri düşünülüyor.

İzmir’den Yunanistan’ın Selanik şehrine buzdolabı yüklü TIR, saat 05.30 sıralarında Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde durdu. Teze göre bu sırada 4 kaçak göçmen kaçak yollardan Yunanistan’a gitmek için gümrük halatını keserek tırın römorkuna bindi. Sürücü bir süre dinlendikten sonra Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla açılışı yapılan ve Yunanistan’a hareket etmeden önce son kez duran UMAT İpsala İbrahim Girgin TIR Parkı’na geldi. Bir süre sonra TIR’ın römorkundan ses geldiğini fark eden sürücü, TIR’ı kontrol ettiğinde bilinçsiz 4 kaçak göçmenle karşılaştı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 2 kaçak göçmenin olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenirken, ambulanslarla Keşan ve İpsala’daki hastanelere kaldırılan 2 göçmen doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. 4 göçmenin çok sıcak ve havasızlık sonucu yaşamını yitirmesinin bedeli ödeniyor.

Kaçak göçmenlerin cesetleri kimlik tespiti ve otopsi yapılmak üzere İstanbul Adlı Tıp Kurumu’na gönderildi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu