Haber

ABD’de ‘sahte papaz’ çalıştırarak çalışanlarını itiraf eden restoran sahibine para cezası verildi

ABD Çalışma Bakanlığı’ndanYapılan açıklamaya göre, eyaletin kuzeyinde iki farklı lokasyonda restoran işleten Che Garibaldi, mesai saatlerinde sahte bir papaz kiralayarak çalışanlarının itiraf etmesini sağladı.

Yeminli tövbe seansında sahte papaz, çalışanları işe geç kalıp kalmadıkları, restorandan para çalıp çalmadıkları veya işverenlerine karşı kötü niyetleri olup olmadığı şeklinde sorguladı.

Yetkililer, çalışanların şikayeti üzerine soruşturma başlatırken, Sacramento Katolik Piskoposluğukendilerine bağlı rastgele bir rahibin bu olayla hiçbir ilgisi olmadığını bildirdi.

Ayrıca yapılan soruşturmada restoranda fazla mesai ücretinin ödenmediği tespit edilince, restoran sahibi Garibaldi ve işletmeciye geçmiş maaş ve tazminatlardan toplam 140 bin dolar, 35 çalışana ise 5 bin dolar ceza kesildi.

Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, iş yeri” onların günahları“kabul ettirmek için uydurma bir rahip kullanmaya çalışmak” utanmadanİşverenin çalışanlara yönelik tutumunun, personeli susturmayı ve emeğinin karşılığını almamayı amaçladığına dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu