Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün en çok hangi hisseler kazandırdı?

Investing.com – BIST 100 endeksi bugün de satıcılı seyrini devam ettirdi.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

BIST 100, güne satıcılı başladıktan sonra sabah seansında 9.513 puana kadar geriledi. Ardından bu noktadan gelen tepki alımlarıyla 9.650 puana kadar yükselebilen endeks, baskının devam etmesiyle 9.500 bandına geri dönerken kapanışa yakın %1 düşüşle 9.580 puan seviyelerinde hareket ediyordu.

Bugün en sert düşüş bankalar ve bilişim sektöründe gerçekleşti. Her iki sektör de %4’ü bulan oranda geri çekildi. Spor endeksi, %5’e yakın yükselişle piyasadan pozitif ayrıştı. Sigorta sektörü de %1’e yakın yükseliş artıda kaldı.

BIST 100’de bugün en çok yükselen ve düşen hisseler

BIST 100 hisseler arasında bugün KCAER tavan fiyatına ulaşarak en çok kazandıran hisse oldu. Ardından %4 bandında yükselen CWENE gelirken TUPRS ve AEFES %2 seviyelerinde değer artışıyla piyasanın aksine hareket etmeyi başardı.

Günün en çok kaybettiren BIST 100 hisselerinin başında ise;

  • REEDR
  • AGROT
  • ALFAS
  • KONYA
  • KAYSE

yer aldı.

Borsa İstanbul genelinde KCAER ile birlikte UFUK, MAGEN ve UZERB en çok kazandıran hisseler arasında yer aldı. CLEBI, BASCM ve TURGG payları ise taban fiyatına gerileyerek en çok kaybettiren hisselerin başındaydı.

Yurt dışında Avrupa borsalarında negatif seyir gün boyu devam etti. ABD endeksleri arasında açılış sonrası ilk işlemlerde Dow Jones kısmen artıda kalırken S&P 500 ve Nasdaq %0,2 bandında düşüşe sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu