Haber

Deprem sonrası takviyeler yapılıyor! Isparta’da 6 okulda çalışma başlatıldı

Türkiye depremlerle boğuşuyor…

Yıkıcı depremler, enkazların arasında binlerce kaygı ve kayıp bıraktı.

Deprem bölgesi olan yurtta tedbirler sıkılaştırıldı.

Türkiye’nin sarsıntı risk dağılım haritasında genel olarak birinci derece deprem kuşağında yer alan Isparta’da da önlemler başladı.

Planlanan güçlendirme başladı

Kentte okullar olası bir depreme karşı bir süredir planlı bir şekilde güçlendirildi.

Bunun yanı sıra eğitimin aksamaması için her yönüyle gerekli planlamalar yapılmaktadır.

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Isparta’da güçlendirme çalışmaları tamamlanan Şehit Sezgin Uludağ İlkokulu ve Şehit Ali Yılmaz Borsa İstanbul İlkokulunu ziyaret etti.

“Isparta’da da durum farklı değil”

Baydur, şu cümleleri yorumladı:

Kahramanmaraş merkezli depremde bir kez daha görüldüğü gibi binalarımızın deprem anında sağlamlığı can ve mal kaybına neden olan en değerli faktördür.

Birinci derece deprem bölgesinde yer alan Isparta’da da durum farklı değil. Muhtemel bir depremde siz değerli öğrencilerimizin ve işçilerimizin can güvenliğini sağlamak adına velilerimizin de desteği ile bu çalışmaları mevzuata uygun olarak yürüttük ve kalan okullarımızı depremsellik açısından güçlendirmeye devam edeceğiz.

“Binaların riskli olduğunu değerlendirerek yıkımlarını tamamladık”

Isparta’da güçlendirme çalışmalarının yapıldığı okullar hakkında bilgi veren Baydur, şunları kaydetti:

Örneğin Şehit Mehmet Ünal İlkokulu, Güneykent Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu, Büyükgökçeli İlkokulu, Ali Haydar Albayrak İlkokulu, Bahçelievler Ortaokulu, Yaka İlkokulu ve Ortaokulu ve Şehit Muhsin Kiremitçi binalarının sismik değerlendirmeleri sonrasında değerlendirmesini yaptık. İmam Hatip Ortaokulu riskli olduğu için binalarının yıkımı tamamlandı ve şu anda yeni binaların yıkımı yapılıyor. İnşaata devam ediyoruz.

olarak güçlendirilmesi kararlaştırılan Isparta Merkez Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Şehit Ramazan Yiğit İmam Hatip Ortaokulu, Üçkardeşler Ortaokulu, Eğirdir Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gül Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yalvaç Öğretmenevi. değerlendirmeler sonucunda, şu anda binalarını inşa ederek güçlendirme çalışmalarına başlıyorlar. Boşaldık.

Yakın zamanda bu okulların güçlendirme çalışmalarına başlayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu