Haber

Depremde yaşamını yitiren çocuğun cenazesi, DNA testi sonucu ailesinin yanına defnedildi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde merkezi KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerde yıkılan binanın enkazı altında yaşamını yitiren Yunus Emre Tunçbilek’in (14) DNA testi ile karıştırılarak Adana’da toprağa verildiği belirlendi. Yunus Emre’nin cenazesi Adana’daki mezarlıktan çıkarılarak İslahiye’de annesi ve ağabeyinin yanına defnedildi.

Çamlıca’daki depremde yıkılan Şehit Zafer Yılmaz Apartmanı’nın enkazında İslahiye’de gardiyan olarak çalışan Muhammed Tunçbilek’in eşi Ebru ile oğulları Yunus Emre (14) ve Yusuf Tunçbilek (10) kaldı. Semt. Arama kurtarma çalışmalarında bulunan Ebru Tunçbilek ve oğlu Yusuf’un cenazeleri İslahiye Asri Mezarlığı’na defnedildi. Ancak ailenin diğer çocuğu Yunus Emre’ye ulaşılamadı.

ANNESİ VE KARDEŞİNDEN 6 AY ​​SONRA DOĞUM GÜNÜ

Depremin ardından oğlu Yunus Emre’nin cenazesine yetişmek isteyen Muhammed Tunçbilek, DNA testi yaptırarak yasal süreci başlattı. Yapılan çalışmalarda Yunus Emre Tunçbilek’in cenazesinin polis memuru Mehmet Akif Yetişir olduğu sanılarak Adana’da toprağa verildiği belirlendi. Yunus Emre’nin cenazesi, tespitin ardından Muhammed Tunçbilek’in talebi üzerine İslahiye’ye getirildi. Tunçbilek, İslahiye Asri Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde annesi ve kardeşinin yanına toprağa verildi.

Yunus Emre’nin amcası Ahmet Tunçbilek, 6 Şubat’ta yıkılan apartmanın enkazında teyzesi ve 2 yeğeninin kaldığını belirterek, “Halemi ve Yusuf’u toprağa verdim. Yunus Emre’ye ulaşamadık. Cesetlerin karışmış olabileceğini düşünerek DNA testi yaptıran Araştırma sonunda, “Yeğenimin Adana Mezarlığı’nda olduğu belirlendi. Adana’dan getirdiğimiz yeğenim Yunus Emre’yi depremden 6 ay sonra annesi ve kardeşinin yanına gömdük.”

haber-buldan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu