Ekonomi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 10 yeni otobüsü hizmete açtı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara aktif, verimli ve konforlu toplu ulaşım hizmeti sunmak amacıyla satın aldığı 10 otobüsü törenle hizmete açtı.

Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Otobüs Dolum Tesisi’nde düzenlenen programda konuşan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, Diyarbakır’a güzel bir hizmet daha vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılında kente 35 yeni otobüsü hizmete aldığını belirten Vali Su, “Hizmet halkalarına bir yenisini daha ekliyoruz. Bunu her fırsatta Diyarbakır’ımızda belirtiyorum; her yıl çok değerli hizmetlere imza atıyoruz. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Valilik olarak bu alanda hizmet vermeye devam ediyoruz.Bugün Türkiye’de ulaşım alanında yaptıklarımızdan kısaca bahsedeyim.Bugün göründüğü gibi 10 yeni otobüsü hizmete açıyoruz. 2023 yılına bugünü de dahil ettiğimizde 35 yeni otobüsü hizmete aldık. Böylece ulaşım filomuzu 330’a çıkardık. 330 otobüsümüzle vatandaşlarımıza kaliteli, konforlu yolculuk sunuyoruz. “Şehir içi hizmet sunuyoruz.” “dedi.

“Türkiye Kart başvurumuz hazır”

Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını vurgulayan Vali Su, şöyle konuştu:

Aynı zamanda engelli kardeşlerimizi de düşünüyoruz. Otobüslerimiz engellilerin erişimine de uygundur. Biz de bunu yapıyoruz. Ayrıca tüm otobüslerimizde dijital dönüşüm gerçekleştirdik. Bunlar; Sesli anons sistemi, banka kartı ile otobüse binme imkanı, abonman kartı ile otobüse binme imkanı, tüm sınır hareketlerini mobil uygulama üzerinden takip etme ve saatleri görme imkanı akıllı duraklardır. Ayrıca Türkiye Kart uygulamasını da hazır hale getirdik. Bunların hepsini ilimizde ulaşım alanında başardık. Bir yıl içerisinde 230 kırsal mahalleye hizmet verecek 26 hat hizmete açıldı. Tabii bunları mevcut olanlara ek olarak söylüyorum. Vatandaşlarımız için tüm ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti ve huzuru bizim mutluluğumuz ve huzurumuzdur. Bu anlamda bu hizmetlerin daha sorunsuz gelmesi için tüm gruplarımızla birlikte çalışmaya gayret ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu