Ekonomi

Emet ve Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Sitesi için destek sözü alındı

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Bursa’da düzenlenen Yerel Yönetimler istişare ve değerlendirme toplantısında, Emet-Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Sitesi için güçlendirme sözlerini Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank’tan aldı.

Türkiye’nin Yüzyılına uygun projelerin geliştirilmesi konusunda istişarelerin yapıldığı toplantının ardından Emet ve Hisarcık Belediye Başkanları, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank ile bir araya gelerek ortak sanayi hakkında bilgi verdi.

İstişarelere ilişkin ortak açıklama yapan Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, kısa süre sonra ilk yatırımcısının temel atma töreninin yapılacağı Emet-Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin temel atma törenine Bakan Mustafa Varank’ı davet ederek, dediler, Kalkınma için büyük önem taşıyan sektöre takviyeler verilmesi için bakanlıktan taleplerini ilettiklerini belirttiler.

Her iki Lider de Bakan Varank’ın iki ilçenin sanayi hamlesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini belirterek, gerekli desteğin verileceğini bildirdi. Cumhurbaşkanları, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu