Haber

Filistinli Siviller Ölüyor Ama ABD, Filistinlilerin Ülkeye Girişini Yasaklayacak!

İsrail-Filistin savaşı devam ederken İsrail, baskınlarıyla dünyanın dört bir yanından tepki alıyor. İsrail’in işlediği savaş suçları tüm dünyada tartışılırken ABD, Filistin vatandaşlarına ilişkin yasa tasarısını açıkladı.

İsrail ordusunun Gazze’ye saldırıları devam ederken ABD, Filistinlilere açıklama yaptı.

İsrail ordusu Gazze’ye yönelik saldırılarıyla savaş suçları işlemeye devam ediyor. İsrail ordusu dün çocuk hastanelerini ve okulları bombalayarak dünyadan tepki almaya devam ediyor.

Bu saldırılar devam ederken ABD, Filistinlilerin ABD’ye vize almasını engelleyecek ve ülkedeki Filistinlilerin sınır dışı edilmesinin önünü açabilecek bir yasa tasarısı hazırladı.

ABD eski Başkanı Donald Trump döneminde İçişleri Bakanlığı Sekreteri Ryan Zinke, Amerikan vatandaşlarının güvenliği için “Aşırılıktan Koruma Yasası” adlı yasa tasarısını hazırladıklarını söyledi.

Kongre’nin 10 üyesinin imzaladığı tasarı yasalaşırsa, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın Filistin pasaportuna sahip kişilere sığınma hakkı tanıması engellenecek.

Ryan Zinke tasarı hakkında şunları söyledi: “Koşullar, göç sistemimize yönelik tehditler ve dünya çapında sığınma, iltica ve vize süreçlerini kötüye kullanan teröristlerin geçmişi göz önüne alındığında, bu yasa tasarısındaki gereklilikler Amerikalıları güvende tutmak için zorunludur.” bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu