Haber

Hayırsever işadamı Kadir Atasoy’dan Yıldırım’a Aile Sağlığı Merkezi

BURSA (İGFA) –Yıldırım Belediyesi, ilçenin 9’uncu sağlık yatırımı olarak kazandığı Güllük İlçesi’nde Kadir Atasoy Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını yaptı.

Hayırsever Kadir Atasoy’un destek verdiği aile sağlığı merkezinin açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Milletvekili Mustafa Yavuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Mersin, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, İlçe Sağlık Müdürü Ferhan Ekinci ile il başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Hayatın her alanında Yıldırımlıların hayatını kolaylaştıracak yatırımlar yaptıklarını belirten Önder Yılmaz, spor merkezlerinden kütüphanelere, pazar yerlerinden vatandaşlarımızın yaşam konforunu artıracak tesisleri Yıldırım’a kazandırdıklarına dikkat çekti. sağlık merkezlerine. Aile sağlığı merkezinin 4,5 yılda Yıldırım’a kazandırıldığını belirten Önder Yılmaz, “Bu, yaptığımız 9’uncu sağlık yatırımı. Bu hizmetleri gerçekleştirirken hem hayırseverlerimizden, hem Büyükşehir Belediyemizden, hem de Büyükşehir Belediyemizden çok değerli destekler aldık. Bu güzel yatırımlar aynı zamanda ulus-devlet birliğinin ve kurumlar arası iş birliğinin de sonucudur.” “Bu, uyumun güzel bir örneğidir” dedi.

Başkan Yılmaz, Fidyekızık, Erikli, Karaağaç ve Davutkadı Mahallelerinde inşa edilecek aile sağlığı merkezleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini, 500 metrekare kullanım alanına sahip Güllük Kadir Atasoy Aile Sağlığı Merkezimizde ise; 5 adet poliklinik odası, tıbbi müdahale odası, emzirme odası, aşı odası, dinlenme odası ve konut ortak alanlarının yer alacağını, 2 hekim ve 2 aile sağlığı çalışanının görev yapacağını kaydetti.

Yıldırım Belediyesi’nin kentsel dönüşümden sosyal yatırımlara, kültürel etkinliklerden ulaşıma kadar ilçenin kaderini değiştirdiğini belirten AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Atasoy ailesini tebrik etti. Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ve İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, Güllük Aile Sağlığı Merkezi’ni ilçeye kazandıran Atasoy ailesine ve Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür ederken, verdikleri hizmetle gerçekten değerli bir yaraya merhem olduklarını söyledi. .

haber-mazgirt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu