Ekonomi

Kadirli’de Motorin Fiyat Artışına Tepki

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar dün gece motorin fiyatlarına yapılan 2 liralık artışa tepki gösterdi. Motorin almaya gelen bir vatandaş, “Ne diyelim, muhtemelen su yerine onu içeriz. Biz çiftçiyiz, mazotun litresi şu anda 41 lira ne demek? Mısırı 5 liraya satıyoruz” dedi. 4 lira 90 kuruşa mal olacak bir şey mi bu?”

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar mazot fiyatlarına yapılan 2 liralık artışa tepki gösterdi. Mazot almaya gelen bir vatandaş ise, “Zam olmadan yaşayamaz hale geldik. Her gün 2 lira, 3 lira geliyor. Sorun, yetişemiyoruz.”

“ADANA’YA GİDMENİN MALİYETİ BİN LİRAYA YAKIN”

Bir başka vatandaş ise, “Satın almak zorunda kalacağız, yapabileceğimiz bir şey yok. Her gün gidip geliyorum. Adana’ya gidiş-dönüş bin liraya yakın tutuyor.” Bir başka vatandaş ise, “Ne diyelim, muhtemelen su yerine onu içeriz. Biz çiftçiyiz, şu anda mazotun litresi 41 lira demek ne demek? Mısırı 5 liraya satıyoruz, bu olur mu?” 4 lira 90 kuruş mu?” Emekli bir vatandaş ise, “Allah sonumuzu hayır etsin. Daha ne diyeyim alıştık, yine alışacağız. Ben emekliyim, nasıl geçimimizi sağlayacağız? Yapabiliriz” dedi. geçimini sağlayamamak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu