Haber

Kayseri protokolünden lösemili çocuklara moral

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KANKA Derneği tarafından Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Çocuk Hematoloji Onkoloji ve Kemik İliği Hastanesi’nde etkinlik düzenlendi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri S. Bayar Özsoy ve Murat Cahid Cıngı, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, çocuklar ve aileleri katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Kurulu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, lösemili çocuklara acil şifalar dileyerek, “Bugün burada biz de üzülüyoruz, acil şifalar diliyoruz. Öte yandan öğretmenlerimizi ve bu tesisi gördükten sonra Allah’ın izniyle geleceğe daha güvenle bakabiliriz. Bu noktada çalışmalarınız için tüm öğretmenlerimize ve sağlık personelimize teşekkür ediyorum. “Anne ve babalara bu konuda mücadeleye devam etmelerini söylüyorum” dedi.

Festivale katılan protokol üyelerine teşekkür eden KANKA Derneği Lideri Prof. Dr. Musa Karakükcü, “Bildiğiniz gibi 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Burada iyileşen çocuklar var, aileleri var. Sayın Bakanımız burada, protokol burada. “KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nin lösemili çocukların bayramı olan festivalimizi onurlandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle çocukların ve ailelerinin moralini yükseltiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu