Haber

Lüks hayatıyla dikkat çeken Şulemsi’nin avukatı, mal varlığına ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı!

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla gözaltına alınıp tutuklanmasıyla birlikte gözler diğer sosyal medya fenomenlerine çevrildi. Kısa sürede lüks bir hayat yaşamaya başlayan ‘Sulemsi’ Şule Kayatürk ve eşi, varlıklarıyla çok konuşuldu ve haklarında birçok iddia ortaya atıldı.

Şule Kayatürk’ün avukatı tüm bu iddialara ilişkin bir açıklama yayınladı.

Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından MASAK’tan kısa sürede lüks bir hayat yaşamaya başlayan bazı fenomenlerin gelirlerinin araştırılması istendi.

Özlem-Tayyar Öz çifti ilk bahsedilenler arasında yer alırken, iddiaların ortaya atılmasının ardından birçok fenomen sosyal medya hesaplarını gizlemeye başladı.

Gündem bu iddialarla yoğun olurken, bu kez gözler Şulemsi lakaplı Şule Kayatürk isimli sosyal medya fenomenine çevrildi.

Daha önce çalışanlarına çeyrek altın dağıttığı imajıyla gündeme gelen Şulemsi, 26 yaşında olmasına rağmen servetiyle çok konuşulmuştu.

16 villası, 28 dairesi, 1 helikopteri ve 173 iş yerinin sahibi olduğu iddia edildi.

Aslında Özgür Demirtaş, Şulemsi’nin tüm servetiyle ödemesi gereken vergi miktarını hesaplamıştı.

Tüm bu iddia ve tezlerin reddedilmesi sürerken Şule Kayatürk, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Alınan tweet, yorum ve bildirimler de dahil olmak üzere haksız yere uğradığım maddi ve manevi mağduriyetin hukuki sorumluluğunu arayacağız.”

Yayınlanan açıklamada, tüm bu iddiaların saçmalık olduğu ve Şule Kayatürk’ün sosyal medya fenomeni ve henüz 1 yıldır güzellik merkezleri işleten bir tüccar olduğu belirtildi.

Ayrıca Şulemsi ve şirketleri hakkında adli ve mali otoriteler tarafından başlatılan veya devam eden herhangi bir soruşturma veya kovuşturma belgesinin bulunmadığı belirtildi.

Yayımlanan metinde Şule Kayatürk ile eşi Yasin Türk’ün tek ortak noktasının hem sosyal medya fenomeni olmaları hem de güzellik merkezleri işletmeleri olduğu vurgulandı.

Tüm bu iddiaları ortaya atanlar hakkında yasal işlem başlatacaklarının da altını çizdiler.

Bakalım bu konuda başka ne gibi gelişmelerle karşılaşacağız. Bu tezlerden ne kadarının doğru, ne kadarının yanlış olduğunu zaman gösterecek.

Takipte kalacağız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu