Haber

Ömer Çelik: Yavaş ve İmamoğlu milli iradeyi gasp etmeye çalıştı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıda yaptığı konuşmaya değinen Çelik, “Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada önceliğimizin depremzedelerimizin yaralarını sarmak olduğunu belirtti. Yaralarını sarmak için bugüne kadar yapılanları ve yapılacakları anlattılar. bundan sonra.”

“Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na deprem anında vatandaşlarımıza seçim sonrası yapılan saygısızlık, seçim sürecinde yaşanan en yürek burkan ve üzücü olay oldu” diyen Çelik, “Yaşananlar karşısında Vatandaşlarımızın deprem anında o sıkıntılı koşullarda gösterdiği basiret, bu vandalizm ve barbarlık bir kez daha ortaya çıkmıştır. Daha da lanetlendiğimizi belirtmek isterim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi kullandığı “helalleştirme” söylemini eleştiren Ömer Çelik, “Vedanın sözle değil davranışla olduğunu defalarca söyledim. Boş ve saçma bir yaklaşım oldu. dedi.

Millet İttifakı Başkan Yardımcısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 14 Mayıs seçimlerinin ardından yaptıkları açıklamaların “milli iradeyi gasp etme girişimi” olduğunu savunan Çelik, şunları kaydetti:

“Bütün bu süreçte milli iradeye yapılan saygısızlıklardan biri de 14 Mayıs gecesi iki belediye başkanının çıkıp Sayın Kılıçdaroğlu’nu konuşurken ’13’üncü Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu adına konuşuyoruz’ demesidir. ve milli iradeye gaspçı bir yaklaşım benimsiyorlar.Hatalarını düzeltecekleri konusunda uyardık.Devam ettirdiler.Herkesin gözünün içine bakıp ‘Kazandık demedik, isteğimizi dile getirdik’ diye yalan söylediler. kazanacağımızı söylüyor.’ iade etti.” (HABER MERKEZİ)

erenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu