Ekonomi

Rahmi Koç dünya devini satın aldı! Türkiye’de üretecek

İş adamı Rahmi M. Koç’un sahibi olduğu RMK Capital AG, küçük ve orta boy tekne kategorisinde dünyanın önde gelen üreticilerinden Cantieri Capelli’nin çoğunluk hissesini satın aldı. RMK Capital AG’den yapılan açıklamaya göre ortaklık, Capelli’nin pazar payını artırmayı ve üretmeyi planladığı yeni modellerle uluslararası pazarlardaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca satın almayla birlikte Capelli, farklı amaçlara uygun yeni botları da portföyüne ekleyerek Türkiye’de üretmeyi planlıyor.

1974 YILINDA KURULDU

1974 yılında İtalya’nın Cremona kentinde kurulan şirket, 2,2 metreden 15 metreye kadar 48 farklı model yarı sert şişme bot ve 10 metreden 10 metreye kadar 18 farklı model fiberglas bot üretme kapasitesine sahiptir.

“CAPELLI TECRÜBESİYLE DÜNYA PAZARINDA LİDER”

RMK Capital AG’nin sahibi Rahmi M. Koç, Capelli ile olan ortaklıklarını çok değerli bulduğunu belirtti. Koç, “Bu ortaklık sayesinde Capelli’nin en büyük distribütörleri arasında yer alan East Marine ile önemli bir sinerji yaratacağımıza inanıyorum. Capelli uzun yıllara dayanan tecrübesiyle dünya pazarında lider, East Marine ise lider konumdadır. Satış kabiliyetiyle ülkemizdeki denizcilik market zinciri. Bu nedenle heyecan verici bir dönem.” “Sürece giriyoruz. Capelli’nin inşa edeceği yeni tekne modelleri ve Türkiye’de kurmayı planladığı üretim tesisiyle başarısını daha da ileriye taşıyacağına eminim. Ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak bu ortaklığın devamını diliyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında denizcilik herkese hayırlı olsun.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu