Haber

Sarhoş sürücünün aracına trafik yasağı getirildi, müzisyen arkadaşları teşekkür ederek konser verdi

Bursa’da trafik polisi denetim noktasından kaçarken başka bir denetim noktasında yakalanan 1.35 promil alkollü sürücünün aracına 6 ay süreyle trafik yasağı ve ehliyetine el konuldu. Alkollü sürücünün yanında bulunan müzisyen arkadaşlar, cezayı aldıktan sonra trafik polisine teşekkür ederek küçük bir konser verdi. Renkli anlar ve diyaloglar saniye saniye kameralara yansıdı.

Merkez Osmangazi ilçesinde denetim noktası kuran trafik polisini gören sürücü, müzisyen arkadaşıyla birlikte kaçmaya çalışırken başka bir denetim noktasında sıkıştı. Alkol testi yapan ekipler, direksiyon başında bulunan Caner Ç.’nin alkol seviyesinin 1,35 promil olduğunu belirledi. Bunun üzerine arabası bağlanan sürücünün müzisyen arkadaşları, cezayı aldıktan sonra ‘insanlık durumu’ diyerek konser verdi. Sesiyle polisleri gülümseten şahsın o renkli anları kameralara yansıdı.

Müzisyenler, arkadaşlarının alkollü araç kullanması nedeniyle özür dileyerek, “Birlikteydik, ayrılmadan önce biraz alkol içtik. Herkes görevini yapıyor. İnsan doğasıdır, bazen olur böyle şeyler. Bir daha böyle dışarı çıkmayı planlamıyoruz. Çünkü” dedi. Ceza aldık, arkadaşım bugüne özel bir şarkı söyleyecek.” .

Alkollü olarak direksiyona geçen sürücüye 4 bin liranın üzerinde para cezası kesilirken, ehliyetine polis tarafından 6 ay süreyle el konuldu. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu