Teknoloji

TikTok Süre Sınırını Bir Kez Daha Artırdı: 15 Dakikalık Videolar Yüklenebilecek

Sosyal medya dünyasının önde gelen isimlerinden TikTok, tüm kullanıcıları ilgilendiren yeni bir özelliği tanıttı. test etmeye başladım . Şirket tarafından yapılan açıklamada, çok yakın bir gelecekte kullanıcılar da olacak. 15 dakikalık videolar Yükleyebilecekleri belirtildi. Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir program bulunmuyor.

TikTok piyasaya sürüldüğünde kısa süreli görsellere odaklanmıştı. Hatta başlangıçta sadece 15 saniyelik videolar yüklenebilir. Şubat 2022 itibarıyla süre 3 dakikaya çıkarıldı ve bugüne kadar 10 dakika olarak kayıtlara geçti. Artık TikTok yüklenebilecek video süresini sınırlıyor. 5 dakika dahaartmış olacak.

Masaüstü versiyonunda da kullanılabilir

TikTok’un test aşamasındaki yeni özelliği hem platformun taşınabilir uygulamasında hem de masaüstü sürümünde mevcut olacak. Böylece daha büyük yapımlar yaratan içerik üreticilerinin çalışmaları Daha kolay olacak.

TikTok’un 15 dakikalık video özelliği, platformun biraz daha YouTube’a benzemesine neden olacak. Normal TikTok YouTube’a benzese de YouTube da TikTok’a benzemeye başlıyor unutmamalı . YouTube bir süredir kullanılıyor ŞortBu özellik, iki platformun birbirine fazlasıyla benzer görünmesini sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu