Haber

TİP: Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz

Türkiye Emekçi Partisi (TİP) tarafından İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ömrünü yitirdiği patlamaya ait yazılı açıklama yapıldı. Parti Meclisi açıklamasında, “Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Hiçbir güç halkın insanca yaşam arzusunu elinden alamaz. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız” denildi.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada, 6 hayatını yitirdi, 81 kişi yaralandı. ANKA’nın aktardığına nazaran TİP Parti Meclisi’nce yapılan yazılı açıklamada taarruz kınandı.

Açıklama şöyle:

HİÇBİR GÜÇ TÜRKİYE’Yİ BOMBALARIYLA DİZAYN EDEMEZ: “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını yitiren yurttaşlarımızı anıyor, yakınlarına baş sıhhati, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Bu atağın faillerini ve sorumluları lanetliyoruz.

Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Hiçbir güç halkın insanca ömür isteğini elinden alamaz. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız. Yurttaşlarımızın canlarını, ülkenin hudut güvenliğini koruyamayan, bilakis yıllar boyunca çatışma ortamını ve iç-dış tansiyonları bir siyasi gereç olarak kullanan iktidarın tüm yetkilileri derhal istifa etmelidir.

‘RAKAM’ DİYECEK KADAR İNSANLIKTAN ÇIKIP…: Atağın çabucak akabinde haber alma hakkını engellemeyi kaygı edinip yayın yasağı getirenler; yurttaşlarımızın hayatını yitirdiği bir patlama sonrasında toplumsal medya paylaşımlarının peşine düşenler; hayatını kaybeden yahut yaralanan yurttaşlarımıza ‘rakam’ diyecek kadar insanlıktan çıkıp kendi iktidarlarından öbür hiçbir şeyi umursamayan tuzu kuru Saraylılar, ülkemizdeki barış ve inanç ortamını tehdit etmektedir.

SİVİL HALKIN VEFATINDAN SİYASİ ÇIKAR UMANLAR: Türkiye Personel Partisi olarak, ülkemizin aydınlık geleceğini insanca ömrü savunarak kurabileceğimizi biliyoruz. Sivil halkın vefatından siyasi çıkar umanlara öfkeliyiz. Öfkemize yenik düşmemek; eşitliği, özgürlüğü, kardeşçe yaşayacağımız bir ülkeyi kurmak için bugün daha fazla çaba etmek gerektiğinin farkındayız. Türkiye, bölgesel savaş ve tansiyonlarla, her türlü mafya-çete-terör örgütünün operasyon alanı olmakla anılmamalıdır. Ülkemiz, geleceğimiz ve çocuklarımız için insanca hayatı savunacağız ve kuracağız. Halkımızın başı sağ olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu