Ekonomi

Toast Hisseleri Yatırımcı Günü Açıklamalarının Ardından Düştü

Restoranların yönetimi için bulut tabanlı yazılım sağlayan Toast şirketinin hisse senedi değeri, yatırımcı günü etkinliğinde yapılan açıklamaların ardından Çarşamba günü önemli bir düşüş yaşadı.

Doğu saatiyle 11:18 itibariyle Toast’un hisse senedi fiyatı %7,55 düşüşle 23,52$’a geriledi. İşlem seansının başlarında hisse senedi fiyatı daha da düşerek 22,95$’a kadar gerilemişti. Bu düşüşe rağmen, Toast’un hisse senedi yıl başından bu yana %30’un üzerinde artış gösterdi.

Çarşamba günü hisse senedi fiyatında yaşanan düşüş, şirketin 8 Kasım’dan bu yana yaşadığı en önemli düşüş oldu.

Hisse senedi değerindeki düşüş, yatırımcı gününde Toast’un iki ila üç yıl içinde düzeltilmiş FAVÖK için hedef marjına ulaşma hedefini açıkladığı bir duyuru ile tetiklendi.

Toast, tutarlı brüt kârının bir yüzdesi olarak ifade edilen düzeltilmiş FAVÖK’ünün iki ila üç yıl içinde %30 ila %35 arasında değişeceğini ve uzun vadeli hedefinin %40’ı aşmak olduğunu öngörüyor.

Ayrıca şirket, tutarlı brüt kârının orta vadede yılda en az %20 oranında artmasını bekliyor.

Ayın başlarında Toast ilk çeyrek kazançlarını açıkladı ve ikinci çeyrek için 55 milyon ila 65 milyon dolar arasında bir düzeltilmiş FAVÖK öngördü. Şirket ayrıca tüm yıl için düzeltilmiş FAVÖK tahminini 250 milyon ila 270 milyon dolar aralığına yükselterek, daha önce 200 milyon ila 220 milyon dolar arasında tahmin ettiği rakamın üzerine çıktı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu