Haber

Trabzonspor’un Vira Grubu’ndan Kulüpler Birliği’ne Samimiyet Çağrısı: ‘Güç Lehine Sloganları Karıştırın…’

Fenerbahçe – Konyaspor ve Beşiktaş – Antalyaspor maçlarında tribünlerdeki hükümet istifa protestoları Türkiye’nin gündemindeydi. Kulüpler konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Kulüpler Birliği de bir açıklama yaptı. Trabzonspor taraftar kulübü, VIRA’da yaşanan olaylar ve Kulüpler Birliği’nin açıklamasıyla ilgili açıklama yaptı. ayrıntılar ⬇️

Fenerbahçe – Konyaspor ve Beşiktaş – Antalyaspor maçlarında tribünlerden yükselen ‘hükümet istifa’ sloganları Türkiye’nin gündemine oturdu.

Tribün protestolarının ardından birçok gelişme yaşanırken, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ceza alacağı bile konuşuluyor.

Bu gelişmelerin ardından Kulüpler Birliği’nden taraftarlara davette bulunuldu. ⬇️

“Spor kulüpleri siyasi kurumlar veya siyasi tartışmaların parçası değildir. Şimdiye kadar yaptığımız gibi spor dışında hiçbir alanda tartışmanın parçası olmak istemiyoruz.

Taraftarlar açısından dil, din, ırk veya siyasi görüş ayrımı yapılmaz; Birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın gücünün ortaya çıkacağı alanlar olmalıdır. Ülkemizi ilgilendiren hassas durumlarda tüm kulüplerimiz bir an bile tereddüt etmeden tutumunu ortaya koymuş; Yaşadığımız son felakette de takdire şayan bir biçimde devletimizin ve milletimizin yanında olmayı asli görevi bilmiştir.

⬇️

Bu dönemde kendi aramızdaki rekabeti bir kenara bırakarak tüm taraftarlar ve kulüp yöneticileri olarak merkeze gelmek ve halkımızın acısını bir nebze olsun dindirmek adına rengi ne olursa olsun var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. biraz. Bunun yanı sıra maçlarda depremzedelerimiz için büyük bir dayanışma sergilendi. Kulüpler olarak sadece sahadaki mücadelemizle ilgilenilmek ve sportif performansımızla konuşulmak istiyoruz.

Kulüpler Birliği olarak; Devletin millete, milletin devletine en çok ihtiyaç duyduğu ve asrın felaketini yaşadığımız bu günlerde ayrılığın değil birliğin yanında olmayı görev kabul ettiğimizi vurguluyoruz. Bu acılı günlerde millet olarak birliğimizi artırmak, depremzedelerin yaralarını sarmak ve devletimize güç katmak için futbolun muazzam gücünü kullanmanın tam zamanı. Çünkü acımız her türlü günlük siyasi tartışmaların üzerindedir. Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diliyor; Milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklamanın ardından Trabzonspor taraftar kümesi VIRA açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Vira Küme’den yapılan açıklamada, “Stadyumlarımızda ülkeyi yönetenler lehine atılan tüm sloganlar geri çevrilirken ve aksi görüşler ileri sürülürken böyle bir açıklamanın yayınlanmış olması bu açıklamaya bakışı değiştiriyor. “

“Kulüpler Birliği, statlarımızda anlamsızca asılı duran ve tek bir anlayışı temsil eden pankartları ve siyasi portreleri kaldırarak samimiyet sınavını vermeye başlayabilir.”

Ayrıca kimsenin bize veya bizim gibi düşünenlere sopa göstermeye kalkışmamasının da bilinmesini istiyoruz” dedi.

Bakalım fan kümeleri konu hakkında nasıl olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu