Haber

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti’den ayrılanları davet etti

ZAFER Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, YETERLİ Partisi’nden ayrılan partilileri Zafer Partisi’ne davet ederek, “İYİ Partili arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bir dizi programa katılmak üzere Bursa’ya geldi. Kentte bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunun belirlenmesinde Zafer Partisi’nin etkili olduğunu belirterek, “CHP’nin yeni genel başkanı seçilmeden önce bile ittifak yapmıştı. CHP’de genel başkan değişikliğinin nedeni olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundaki Zafer Partisi gösterildi.” “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na da Selahattin Demirtaş’la kol kola yürümesini tavsiye ediyoruz. Onlar daha iyisini hak etmiyorlar.”

’79 İL VE İLÇEDE SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZ GİRECEĞİZ’

Zafer Partisi’nin yükselişte olduğunu ve 2024 yerel seçimlerine tek başına gireceğini belirten Özdağ, “Partimiz tüm anketlerde 6 bandının üzerinde 6,5 civarında seyrediyor. İstanbul’da 6,4, Ankara’da 6,8. Bunlar da artacak. Bir sonraki yerel seçimlerde olacağız.” Zafer Partisi’nin belirleyici parti olduğunu söylüyor. Biz Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçede bu seçimlere tek başımıza gireceğiz. Biz sadece Kars ve Iğdır’da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP’ye karşı vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız yapacağız. ” söz konusu.

‘AK PARTİ’DEN ADAY OLAMAYANLAR, ÜYELİĞİ İYİ PARTİ’DEN SATIN ALMIŞLAR’

İYİ Partililere seslenen Özdağ, “İYİ Partili arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık. Onlardan ricam, güzel duygularının ve Türkiye için yaptıkları fedakarlıkların, kâr kargaşası çıkaranların eline geçmesine izin vermemeleri. Bazı siyasi partilerde birkaç kuruş karşılığında AK Parti adayına izin verilmemesini rica ediyorum “Hak kazanamayanlar paralarını vererek İYİ Parti’den milletvekili aldılar. Durum bu kadar açık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu