Haber

AK Parti’den Çilez: “Adıyaman başta olmak üzere tüm bölgemizi yeniden imar edeceğiz”

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Adıyaman başta olmak üzere deprem bölgelerini yeniden yapacaklarını söyledi.

Çilez, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi.

Çilez, 6 Şubat’tan sonra Türkiye’nin binlerce depremle yüzyılın felaketi olan depremi yaşadığını belirterek, felaketin boyutunun çok büyük olduğuna dikkat çekti. Depremin hemen ardından partisi tarafından Adıyaman’a atandığını kaydeden Çilez, depremin olduğu ilk andan itibaren devletin tüm imkanlarıyla bölgede olduğunu ifade etti. Askerlerin sahada görev başında olduğunu belirten Çilez, “Sahada asker yoktu” diyenlerin doğru söylemediğini, bölgeye gitmeyenlerin ise kulaktan dolma bilgilerle konuştuğunu söyledi.

Ağır ve orta hasarlı Adıyaman’da yıkılan bina sayısının 34 bini geçtiğine dikkati çeken Çilez, il genelinde acilen yıkılacak bağımsız bölüm sayısının da 90 binin üzerinde olduğu bilgisini verdi. Adıyaman’ın 1/3’ünün yıkıldığını veya yıkılmayı beklediğini belirten Çilez, “Adıyaman başta olmak üzere tüm bölgemizi yeniden imar edeceğiz. Bir yıl içinde herkes sıcak bir yuva bulacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu