Haber

Çinli Hacker Grubu ABD’li Kıdemli Yetkililerin E-postalarını Ele Geçirdi

Çinli hacker kümesi “Storm-0558″in ABD’nin Pekin Büyükelçisi Nicholas Burns ile Dışişleri Bakanlığı Doğu Asya ve Pasifik İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Daniel J. Kritenbrink’in e-postalarına istihbarat amacıyla el koyduğu açıklandı.

CNN’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberde, söz konusu olayın Microsoft ve Beyaz Saray’ın Çin’i suçladığı “ABD’deki kurumların e-postalarına yönelik siber saldırı” kapsamında olduğuna değinildi.

“Storm-0558” olarak da bilinen Çin merkezli hacker kümesinin, ABD’nin Pekin Büyükelçisi Burns ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve yakın zamanda Çin’e seyahat eden Müsteşar Yardımcısı Kritenbrink’in e-posta hesaplarını hedef aldığı bildirildi.

Grubun, ele geçirdiği e-posta hesapları aracılığıyla ABD’nin iç politika istişareleri ve ülkenin üst düzey yetkililerinin son dönemde Çin’e yaptığı ziyaretlerle ilgili bilgilere ulaşmış olabileceği iddia edildi.

Beyaz Saray ve Microsoft, 12 Temmuz’da ABD kurumlarına yönelik bir siber saldırı olduğunu ve saldırının Çinli hackerlar tarafından gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

haberugurludag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu