Ekonomi

Elon Musk’a göre Apple, Twitter uygulamasını kaldırmayacak

Elon Musk, Apple (NASDAQ:AAPL) Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook ile görüşüp Twitter uygulamasının App Store’dan kaldırılmasına dair yanlış anlaşılmaya son verdiklerini bildirdi.

Musk, Twitter paylaşımında, Cook’a kendisini Apple’ın “güzel” genel merkezini gezdirdiği için teşekkür etti.

Twitter uygulamasının App Store’dan kaldırılacağı tezlerine dair yanlış anlaşılmayı çözdüklerini vurgulayan Musk, “Tim, (bana) Apple’ın bunu hiçbir zaman planlamadığını söyledi.” sözünü kullandı.

Apple ise şimdi bahse dair açıklama yapmadı.

Bazı analistler, toplumsal medya platformunu satın aldıktan sonra Twitter’ın Google (NASDAQ:GOOGL) ve Apple uygulama mağazalarından kaldırılabileceği yönündeki beklentilerin Elon Musk’ı yeni bir akıllı telefon üretmeye zorlayabileceği görüşünü lisana getiriyordu.

Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarını kaldırdığını ve şirketin Twitter uygulamasını rastgele bir sebep göstermeden App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini de iddia ederken bunlarla ilgili herhangi bir kanıt paylaşmamıştı.

Apple’ı gaye alan Musk, ABD merkezli teknoloji devini pazar gücünü berbata kullanmakla suçlamış ve Apple’a ABD’de söz özgürlüğünden “nefret edip etmediği” sorusunu yöneltmişti.

Twitter, spam hesapları da kaldırmaya başladı

Bu ortada Twitter’ın spam hesapları kaldırmaya başladığını açıklayan Musk, “Twitter, pek çok spam ve sahte hesabı kaldırmaya başladı. Yakında takipçi sayınızda düşüş görebilirsiniz.” paylaşımı yaptı.

Musk, 13 Mayıs’ta Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuş, gerekçe olarak da “spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların ayrıntılarının beklendiğini” duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu