Ekonomi

Sanofi/Öztürk: Yakın zamanda diyabete yatırım yapacağımızı duyurabiliriz

Sanofi Türkiye Ülke Lideri Cem Öztürk, İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde Türkiye’ye yapacakları yatırımlarla ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

Cem Öztürk zirvede yaptığı konuşmada Ortadoğu ve Afrika bölgesinin sorumluluğunun Türkiye’ye verildiğini ve Türkiye’deki yatırımlarına devam edeceklerini söyledi.

Firma olarak Türkiye’de pazar paylarının yüzde 4, üretim paylarının ise yüzde 15 civarında olduğunu belirten Öztürk, “Yakında diyabet alanında yatırım ilan edebiliriz.” söz konusu.

Öztürk, Sanofi olarak sağlık alanındaki uzmanlıklarını Türkiye’de yeni gelişen inovasyon ekosistemine sunmayı en büyük ideallerinden biri olarak gördüklerini belirtti. Bu doğrultuda 2019 yılında hayata geçirdikleri PharmUp Girişimcilik Programı ile 3 yıldır sağlık departmanına çözüm geliştirebilen her alandan ve branştan girişimciyi başarıyla bir araya getirdiklerini söyledi.

2022 yılının prestijiyle birlikte isabetli stratejik adımlarla çalışmalarını ilerletme yolunda değerli bir adım attıklarını kaydeden Öztürk, şöyle devam etti:

“Dijital sağlık alanında Türkiye’nin en büyük inovasyon merkezlerinden biri olan PharmUp Hub Platformunu hayata geçirdik. PharmUp Hub platformuna dahil olan/olacak tüm iş ortaklarının ortak hedefi, sağlık girişimcilerinin kuluçkadan pazara erişime kadar olan gelişim süreçlerini hasta ihtiyaçlarına odaklanarak desteklemek ve yönetişim, sağlık finans, teknoloji ve veri uzmanlığı.

PharmUp Hub çerçevesi altında , Başakşehir Living Lab işbirliği ile bu yılın Nisan ayında ilk adımı attık. Son olarak Lokman Tıp Üniversitesi Sağlık ve Farmasötik Teknoloji Merkezi (LHUSTEK) ve Teknopark İstanbul ile işbirliği yaptık. Yakın zamanda duyuracağımız değerli işbirlikleri de olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu